Zadzwoń do nas: 48 74 664 91 59 szkolnictwozawodowe@invest-park.com.pl
×

Wyszukaj w serwisie

Szukaj

Aktualności

BSH dołączyło do Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU” !

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oddział we Wrocławiu został nowym partnerem Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”!

BSH_Bosch_und_Siemens_Hausgeräte_logo.svg
Czytaj więcej

DOLNOŚLĄSKI KLASTER MOTORYZACYJNY

Automatyzacja procesów produkcyjnych – przyszłość przemysłu – to temat przewodni konferencji organizowanej w ramach Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM), która odbyła się w siedzibie WSSE „INVEST-PARK”. Organizatorami spotkania była Wałbrzyska oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Czytaj więcej

Studia w Wałbrzychu na jednej z najlepszych uczelni w kraju

Gwarancja rozwoju, możliwość realizacji własnych pasji, dostęp do nowoczesnych laboratoriów, a po ukończeniu nauki szansa na znalezienie ciekawej pracy – to wszystko czeka na osoby, które zdecydują się na studia na kierunku „Mechatronika pojazdów” na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu.

Czytaj więcej

Girls Go Technology, czyli dziewczyny z powiatu jaworskiego oswajają technologię!

Technologia jest fajna i potrzebuje dziewczyn – przekonuje Mercedes-Benz Manufacturing Poland (MBMPL) i uruchamia program Girls GO Technology, skierowany do uczennic szkół średnich powiatu jaworskiego. Projekt potrwa do końca roku, a jego celem jest przybliżenie dziewczętom nauk matematycznych, technicznych i inżynierii. Za uczestniczkami już dwa z sześciu zaplanowanych na ten rok warsztatów.

Mercedes_Benz_logo
Czytaj więcej

Kolejne wycieczki zawodoznawcze !!

W tym tygodniu odbyły się kolejne wizyty studyjne uczniów do firm Steinpol Central Services oraz Kayser Automotive System!

Czytaj więcej

Zwycięstwo PSP nr 33 w Rajdzie po Strefie w Opolu!

Nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 – zwycięzca Rajdu po Strefie, który po raz pierwszy zawitał do Opola! Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 120 uczniów, zorganizowała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” w ramach działań Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”.

Czytaj więcej

Konkurs branżowy MŁODY MISTRZ ZAWODU

Pilnie poszukiwani są zawodowcy – specjaliści branży budowlanej, mechanicznej, elektrycznej i samochodowej… Takie ogłoszenia pojawiają się na rynku pracy, gdzie coraz częściej to pracodawcy poszykują specjalistów, a nie odwrotnie. Tym razem jednak ogłoszenie dotyczyło naboru zawodowców – uczniów wymienionych branż do konkursu MŁODY MISTRZ ZAWODU, organizowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego w ZPO w Opolu, a Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” była partnerem wydarzenia.

Czytaj więcej

Jak najwięcej uśmiechu na co dzień, radosnych chwil w DNIU DZIECKA!

dzień dziecka BIG-01

Czytaj więcej

Kolejne wycieczki zawodoznawcze!

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ,,INVEST-PARK’’ w ramach działalności klastra edukacyjnego ,,INVEST in EDU’’ zorganizowała kolejne wycieczki zawodoznawcze do firm działających w podstrefie Nowa Ruda.

W ostatnim tygodniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie mieli okazję uczestniczyć w wycieczkach zawodoznawczych do firm: ZPAS S.A. oraz Umicore Autocat Poland, które prowadzą działalność na terenie strefy.

Celem wycieczek było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy i przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu.

Uczniowie PSP nr 7, poznali proces technologiczny produkcji szaf serwerowych, energetycznych i teleinformatycznych, a także infokiosków, pulpitów dyspozytorsko-sterowniczych i paczkomatów w firmie ZPAS. Młodzież miała także możliwość zaczerpnięcia bezpośrednio u źródła przydatnych informacji na temat działalności zakładu pracy oraz jego zapotrzebowania kadrowego.

Natomiast w uczniowie PSP nr 2 podczas części warsztatowej zapoznali się z zasadami bhp, a także z budową produkowanych w zakładzie katalizatorów do pojazdów samochodowych, mających pozytywny wpływ na jakość powietrza i zapobiegających emisji milionów ton szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.
W II części wycieczki, młodzież mogła się przyjrzeć metodyce pracy w laboratorium obsługiwanym przez wyspecjalizowaną kadrę.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne wizyty uczniów, tym razem do firm działających na terenie podstrefy Kłodzko: Steinpol Central Services oraz Kayser Automotive Systems Kłodzko.

Czytaj więcej

Rajd po Strefie po raz pierwszy w Opolu!

Ponad 120 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Opola wzięło udział w „RAJDZIE PO STREFIE” zorganizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” w ramach działalności Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół technicznych, dowiedzieć się, które specjalizacje są najbardziej poszukiwane na rynku oraz zwiedzić zakłady działające w podstrefie Opole.

Czytaj więcej
1 2 3 9