Zadzwoń do nas: 48 74 664 91 59 szkolnictwozawodowe@invest-park.com.pl
×

Wyszukaj w serwisie

Szukaj

Daicel Safety Systems Europe, Żarów

DSSE LOGO 

Daicel Safety Systems Europe współpracuje od wielu lat z kilkoma szkołami z regionu: Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, kierunki technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik, elektromechanik, Zespołem Szkół nr 5 w Wałbrzychu, kierunki technik elektryk, technik mechatronik, Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, kierunki technik elektryk, technik mechatronik, Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy, kierunki technik elektryk, technik mechatronik.

Ostatnie działania Daicel Safety Systems Europe:

1. Staże i praktyki uczniowskie

DSSE oferuje dla uczniów, studentów i absolwentów Program Praktyk i Staży, który ma na celu zapoznanie ze specyfiką pracy w różnych działach związanych z profilem nauczania.

Dawid i Karol – uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych ze Świdnicy na praktyce uczniowskiej (w zawodzie Technik Elektryk).

Dawid i Karol  - uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych ze Świdnicy na praktyce uczniowskiej (w zawodzie Technik Elektryk)

Filip – student Politechniki Wrocławskiej, kierunku:Zarządzania i Inżynierii Produkcji podczas 3 miesięcznego stażu w obszarze inżynierii procesowej.

Filip  student Politechniki Wrocławskiej  kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Dominik – stażysta z Zespołu Szkół Politechnicznych w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk.

Dominik stażysta z Zespołu Szkół Politechnicznych w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk.

2. Program Drzwi Otwartych w DSSE: wycieczki zawodoznawcze w DSSE, prelekcje w szkołach, warsztaty na uczelniach.

To możliwość dla uczniów oraz studentów do poznania firmy jako przyszłego pracodawcy od wewnątrz. Pozwoli to na zaznajomienie się ze strukturą organizacyjną firmy a także z kulturą DSSE. Spotkanie w firmie ma także na celu pokazanie uczniom oraz studentom jak ważna jest edukacja, aby potem móc stać się najlepszym pracownikiem i rozwijać się wśród najlepszych. Wzmacnia to ich motywację, aby jeszcze lepiej zaplanować swoją karierę zawodową.
Podczas wizyty zapoznamy uczniów i studentów z aktualnymi ofertami praktyk i staży, wymogami na stanowiska, które w przyszłości mogłyby wzbudzić zainteresowanie.
Standardowy plan Drzwi Otwartych w DSSE
1.Prezentacja firmy Daicel:
– przedstawienie struktury organizacyjnej,
– cel i misja firmy Daicel – „We save lifes” (Ratujemy życie).
2.Szkolenie dotyczące produktów firmy Daicel.
3.Wycieczka po liniach produkcyjnych.
4.Sesja pytań, poczęstunek.

2.1. Wizyta Zespołu Szkół nr 1 im. Prof. Wilhelma Rotkiewicza z Dzierżoniowa.

Uczniowie trzeciej klasy mechatronik z Dzierżoniowa odwiedzili DSSE z w ramach rewizyty. Ze względu na to, że nasi goście znali już z teorii naszą firmę, główną atrakcją było zwiedzenie fabryki. Młodzież bardzo uważnie obserwowała proces produkcyjny i wszelkie techniczne niuanse. Ponadto na prośbę dyrekcji szkoły, uczniowie odbyli krótki warsztat rekrutacyjny, który przygotowali i przeprowadzili pracownicy z działu HR. Zajęcia te polegały m.in. na przedstawieniu właściwych i niewłaściwych form życiorysów (CV), zachowań podczas rozmów rekrutacyjnych, a także skutecznych metod na samo znalezienie wymarzonej pracy.
Już za rok ta grupa osób znajdzie się na rynku pracy. Wśród nich są niewątpliwie tzw. „perełki”, w które inwestycja pracodawcy na pewno się zwróci.

Wizyta Zespołu Szkół nr 1 im. Prof. Wilhelma Rotkiewicza z Dzierżoniowa2 Wizyta Zespołu Szkół nr 1 im. Prof. Wilhelma Rotkiewicza z DzierżoniowaWizyta Zespołu Szkół nr 1 im. Prof. Wilhelma Rotkiewicza z Dzierżoniowa3

2.2. Młodzież gimnazjalna poznaje świat nowoczesnych technologii!

W ostatnim tygodniu w ramach programu „otwartych drzwi” przyjechali do nas uczniowie Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy.
Celem wizyty było poszerzenie świadomości uczniów o taką wiedzę, aby w przyszłości mogli podejmować bardziej świadome decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej, która determinuje ścieżkę kariery zawodowej. Uczniowie obserwowali naszą fabrykę nie tylko pod kątem poznania linii produkcyjnych i powstających produktów, ale przede wszystkim z uwzględnieniem różnych stanowisk pracy od operatora, lidera, technika utrzymania ruchu, po stanowiska magazynierów i techników jakości. Oprócz wiedzy teoretycznej i na rozluźnienie uczniowie wzięli udział w konkursach indywidualnych (wiedza) oraz zespołowym – plastycznym „Japonia w moich oczach”.
Konkurs był świetną zabawą, ale tak naprawdę miał zwrócić uwagę uczniów na kulturę japońską, z której wywodzi się nasza firma. Te fantastyczne młode osoby w praktyce zauważyli, jak ważną kompetencją jest współpraca w zespole.Najlepsza praca zespołowa została nagrodzona, a zwycięska grupa w nagrodę weźmie udział w wewnętrznym evencie organizowanym przez DSSE, który z pewnością wzbogaci ich o pozytywne doświadczenia, emocje i kolejne benefity. Natomiast zwycięzcy indywidualni, zostali obdarowani w gadżety firmowe i sprzęt audio.

Młodzież gimnazjalna poznaje świat nowoczesnych technologii3Młodzież gimnazjalna poznaje świat nowoczesnych technologii2Młodzież gimnazjalna poznaje świat nowoczesnych technologii

2.3. DSSE po raz drugi na Lean Day na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 26.04.2017 przedstawiciele DSSE wzięli udział w II edycji Lean Day na Politechnice Wrocławskiej zorganizowanym przez Koło Naukowe Kaizen. Lean Day to dwudniowy cykl warsztatów prowadzonych dla studentów przez pracowników firm współpracujących z Politechniką Wrocławską oraz Kołem Naukowym Kaizen. Ewelina Gierek-Czub (DSSE) poprowadziła warsztat pt. Standaryzacja pracy jako narzędzie eliminowania strat. W trakcie warsztatu studenci mieli okazję nie tylko wysłuchać prezentacji, ale również sprawdzić swoje umiejętności w praktyce podczas wykonywania „Time study”.

DSSE po raz drugi na Lean Day na Politechnice Wrocławskiej2 DSSE po raz drugi na Lean Day na Politechnice Wrocławskiej

3.Wsparcie inicjatyw dotyczących promocji szkolnictwa branżowego.

3.1. DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU Z DSSE

Prezydent Miasta Wałbrzycha, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa oraz Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” zorganizowali w dniach 18 i 19 maja 2017 r. Międzynarodową Konferencję w ramach Dolnośląskich Dni Bezpiecznego Internetu „(NIE)BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ”. Podczas wykładów i dyskusji prezentowano także punkt widzenia praktyków. Z ramienia Daicel Safety Systems Europe wystąpił Jacek Jedliński (ekspert w dziale IT, twórca m.in. specjalistycznego oprogramowania dla produkcji). Temat jego prezentacji dotyczył bezpieczeństwa informacji, a dokładnie celowych ataków e-mail. Merytoryczna i praktyczna wartość treści pobudziła widownię. Dodatkową aktywność spowodował konkurs, który Jacek Jeliński przeprowadził pod koniec swojego wystąpienia. Każdy, kto uważnie słuchał, mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale tutaj liczył się także refleks. Nasza firma zapewniła cenne nagrody dla zwycięzców zarówno tego „mini” konkursu oraz pozostałych, organizowanych w ramach konferencji.

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

3.2 Konkurs „TOP- MECHANIK”

DSSE od dawna wspiera działania skierowane do młodych ludzi, którzy interesują się zagadnieniami technicznymi. W ramach współpracy z Fundacją ALAE-Skrzydła Rozwoju, już dwukrotnie w tym roku wzmocniliśmy uczniów szkół zawodowych i techników z regionu. W marcu odbył się konkurs na przygotowanie prezentacji, relacjonujących udział uczniów w międzynarodowych targach w Lipsku. Natomiast w kwietniu 2017 r. zakończono II edycję konkursu „TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM”. Celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie. Celem długoterminowym tej inicjatywy jest podnoszenie atrakcyjności i jakości kształcenia branżowego.
Do konkursu zgłosili się uczniowie technikum (technik mechanik) i zasadniczej szkoły zawodowej (operator obrabiarek skrawających). Konkurs był zorganizowany oddzielnie dla każdego typu szkół: technikum (klasa I – poziom T1; klasy II-IV – poziom T2) i zasadniczej szkoły zawodowej (klasa I – poziom Z1, klasy II-III – poziom Z2). Ostatecznie ocenie poddanych zostało 34 uczniów ze szkół z Wałbrzycha, Świdnicy, Świebodzic, Bielawy, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa i Kamiennej Góry. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w praktyce z rzeczywistymi wymaganiami przemysłu, co nie było zadaniem łatwym, ale na pewno prawdziwym wyzwaniem zawodowym.
W pierwszym etapie konkursu to szkoły wyłoniły 2-osobowe drużyny, które wykonywały podczas finału jedno zadanie mające charakter praktyczny. Cztery komisje konkursowe złożone z przedstawicieli firm (w tym obok DSSE: AUTOCAM, FAURECIA, RONAL, SEGEPO-REFA, TH-TECH, TAZU PARTS) oraz nauczyciele.

TOP MECHANIK TOP MECHANIK2

3.3 DSSE patronem i sponsorem „Chillout room” w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu – unikatowego miejsca spędzania przerw między lekcjami dla uczniów.

W listopadzie 2016 roku został ogłoszony konkurs na szkolny projekt, w którym wzięła udział grupa 42 uczniów, a wygrała reprezentacja „Mechanika” ze swoją koncepcją „chillout room” czyli pokoju do odpoczynku. Po otrzymaniu farb i innych materiałów od trzech firm (w tym DSSE) , partnerów projektu, od marca uczniowie sami wymalowali szkolny hall, wyłożyli go sztuczną murawą, zbudowali siedziska z drewnianych palet, również pokrytych murawą, do tego dodali wygodne pufy, zieloną ścianę i stoliki do gry w piłkarzyki. A jest jeszcze wielka tablica, na której będzie można wypisywać swoje opinie, a także miejsca do ładowania telefonów, rośliny w skrzyniach, rzutnik i ekran, żeby można było poprowadzić tam jakieś spotkanie – i są pojemniki do segregacji odpadów. Wszystko to kosztowało 30 000 zł.

CHILLOUT ROOMCHILLOUT ROOM2