Zadzwoń do nas: 48 74 664 91 59 szkolnictwozawodowe@invest-park.com.pl
×

Wyszukaj w serwisie

Szukaj

Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej

ZPAS 

 

Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej od kilku lat współpracuje w ramach klas patronackich z Zespołem Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie, kierunek technik mechanik oraz z Noworudzką Szkołą Techniczną w Nowej Rudzie, kierunek technik mechanik.

Współpraca z instytucjami edukacyjnymi opiera się przede wszystkim na prowadzeniu i wsparciu klas patronackich w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Uczniowie biorą udział w praktykach organizowanych w zakładach produkcyjnych firmy. Mogą poznawać i uczyć się w nowoczesnej przestrzeni produkcyjnej. Praktyki kończą się egzaminem końcowym z nauki zawodu. Część absolwentów jest zatrudniana.

praktykanci-1

Praktyki dla uczniów klasy patronackiej kształcącej w zawodzie technik mechanik odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego. Uczniowie odbywają praktyki jeden dzień w tygodniu oraz jednorazowo przebywają na praktykach miesięcznych. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej odbywają praktyki przez dwa dni w tygodniu.

Dodatkowo firma podjęła współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie. W klasie matematyczno-fizycznej realizują innowację pedagogiczną „Ku nowym technologiom” – programem objętych jest 15 uczniów.

montaz-paczkomaty

W trakcie wakacji Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej umożliwia odbycie praktyk studentom i absolwentom uczelni wyższych. Ponadto firma wspiera studentów piszących pracę inżynierskie, licencjackie lub magisterskie o tematyce pokrywającej się z działalnością firmy.

Ponadto ZPAS wspiera organizację konkursów, zawodów sportowych itp. organizowanych przez okoliczne szkoły, a także Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Odwiedziny dzieci w zakładzie ZPAS w Nowej Rudzie:

odwiedziny-dzieci